SUP jest w tym momencie najszybciej rozwijającą się dyscypliną sportów wodnych i zupełną nowością na rynku. Pozornie wydaję się, że nie jest to nic nowego i już wcześniej było wykorzystywane przez surferów czy instruktorów windsurfingu podczas szkoleń i w bezwietrzne dni, jednak konstrukcja deski wszystko wyjaśnia.13_(800_x_600)

Charakteryzuje się znacznie większą wypornością i stabilnością, różnica też jest zauważalna w samym profilu deski. SUPy są wyraźniej dłuższe i węższe, dzięki czemu o wiele łatwiej ją opanować. Pokład w całości pokryty jest miękką pianką, która pełni funkcję antypoślizgu i idealnie chroni przy upadkach.

Ciekawostką są także deski SUP pompowane. Są niezastąpione w transporcie, jednak dzięki temu rozwiązaniu tracą na swojej zwrotności i są nie co wolniejsze na płaskiej wodzie od klasycznych modeli.

Konstrukcja sprawia, że są to idealne deski zarówno dla osób mniej i bardziej wysportowanych.4_(800_x_600)

Idealnie poprawi Twoją koordynację, równowagę czy nawet muskulaturę, a efekty szybko przełożą się na Twoje umiejętności na windsurfingu lub kitesurfingu.

Deski SUP można wykorzystać wszędzie i w każdych warunkach. Nie jesteśmy już przede wszystkim zależni od wiatru i bez względu na to czy woda jest płaska czy są fale SUP będzie się idealnie sprawdzał i dawał mnóstwo przyjemności.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, SUP bardzo szybko się rozwija i już na ten moment ma kilka swoich odmian:

  • Freeride – spokojne pływanie na płaskiej wodzie
  • Spływy rzekami – podobnie jak spływy kajakowe, tylko na SUPach
  • Race – wyścigi na SUPach, idealna alternatywa, gdy nie sprzyjają warunki podczas regat
  • Fitness i Yoga – treningi i ćwiczenia uprawiane na SUPach
  • SUP downwind – spływy, w których wykorzystuje się siłę wiatru, fale i steruje wiosłem
  • Pływanie na falach – znacznie łatwiejsze niż na desce surfingowej, a równie efektowne

Podsumowując deski SUP są dla każdego i na każde warunki, umożliwiają to co dla nas najważniejsze czyli aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Odwiedź nas i sprawdź sam ile przyjemności może sprawić pływanie na SUPie!